Bitlis’te Okul Güvenliği ve Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı Yapıldı

Bu haber 01 Şubat 2018 - 14:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’te okul güvenliği ve uyuşturucu ile mücadele toplantısı Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Bitlis Valiliği Konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Bitlis Vali Yardımcısı Tolga Polat, Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili İsmetullah Altun, Jandarma Alay Komutanı Albay Erhan Demir, bazı kurum amirleri, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldılar.

Toplantının açış konuşmasını yapan Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, “Günümüzde ülkemizin en önemli problemlerinin başında nasıl ki terör örgütüne karşı mücadele geliyorsa bunun yanında da yine geleceğimizi en fazla tehdit eden, birçok aileyi maalesef çaresiz durumda bırakan ve çok ciddi şekilde perişan eden uyuşturucu olayıdır” dedi.

Vali Ustaoğlu yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Toplantımızın ana gündemi okullarımızın genel güvenliği ve uyuşturucuyla mücadeledir. En önemlisi günümüzde başımızın belası olan gençlerimizi, yavrularımızı en fazla tehdit eden uyuşturucuyla alakalı olarak yaptığımız çalışmaların değerlendirilmesi ve bundan sonra ki süreçte de yapacağımız çalışmalarla ilgili olarak sizlerle belli hususları paylaşmak. Sizlerinde bu noktada bizimle paylaşacağınız hususlar varsa bu konuda da sizleri dinlemek istedik. Günümüzde ülkemizin en önemli problemlerinin başında nasıl ki terör örgütüne karşı mücadele geliyorsa bunun yanında da yine geleceğimizi en fazla tehdit eden, birçok aileyi maalesef çaresiz durumda bırakan ve çok ciddi şekilde perişan eden uyuşturucu olayı. Buda biz yöneticilerin bu konuda nasıl ki kararlı bir şekilde terörle mücadele noktasında ülkemizde el birliğiyle ve top yekün bir seferberlik anlayışıyla mücadele ediliyorsa aynı şekilde uyuşturucuyla mücadelede de ülkemizin geleceği açısından aynı kararlılıkla mücadele şart.”

Toplantı bir önceki toplantıda alınan kararlar ve yapılan çalışmalar hakkında İl Milli Eğitim Müdürü M. Emin Korkmaz’ın değerlendirmeleri ile devam etti. Yaklaşık 2 saat süren toplantı katılanların sorunlarının dinlenmesi ve bir sonraki toplantı gündeminin oluşturulması ile sona erdi. (Haber: Ceren KURTYE)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.