Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yıldönümü etkinlikleri, Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu’nun makam ziyareti ile başladı. Bitlis İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, Bitlis Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Murat Abdullah Tombul ve beraberindeki emniyet teşkilatı mensupları, Vali İsmail Ustaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Çiçek takdim eden polisler bir süre Vali İsmail Ustaoğlu ile sohbet etti.
Türk Polis Teşkilatının 10 Nisan Polis Gününü kutlayan Vali Ustaoğlu, “Cumhuriyetimizin ve bayrağımızın bekçiliğini yapan memleketimizin birliği ve beraberliği için gözünü kırpmadan canını feda eden kahramanları kendi bünyesinde barındıran ve yetiştiren bir teşkilatımızdır. İlimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasındaki üstün gayret ve başarılarından dolayı her kademedeki bütün amir ve memurlarımızı kutluyorum. Polisimize desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen saygıdeğer vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.