Muay Thai Gala Maçları Bitlis’te Yapıldı

Bu haber 20 Haziran 2018 - 18:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

BİTLİS’te Muay Thai Federasyonu ve Bitlis Valiliğinin ortaklaşa düzenlediği Muay Thai finalgala maçları Bitlis’te gerçekleştirildi.

15 Temmuz’un en genç şehitlerinden olan Mahir Ayabak anısına düzenlenen müsabakalar Bitlis’in tarihi İhlasiye Medresesi önünde gerçekleştirildi. İran Azerbaycan ve Türkiye’den 24 sporcunun mücadele etiği müsabakaları yaklaşık 500 kişi izledi.

Müsabakalar öncesinde konuşan Bitlis İl Gençlik Hizmetleri Müdürü Vekili Faruk Budak,

15 Temmuz gecesi atanı uğruna şehit düşen Mahir Ayabak anısına düzenlenen Uluslar arası Muay Thai galasının Bitlis’te yapılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Budak konuşmasında şunları söyledi:
“Muay Thai gibi savunma sporları sadece vücudu formda tutmayıp zihni ve fikri de terbiye ederek insan vücudunda erdemli olmanın anahtarlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Toplumumuzla birlikte yaşama erdemimizin geleceğe aktarımı için ihtiyaç duyulan yeniliklerin harekete geçirilmesi adına önemli bir paya sahip olan bu faaliyetlere ev sahipliği yapmak bizim için gururu vericidir. Bu tür faaliyetlerin artırılması için çalışmalarımız devam ediyor. Bu organizasyonda Azerbaycan, İran ve Türkiye’den 24 sporcumuzun katılması ilimizde bu spora verilen önemi açıkça ortaya koymaktadır. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sporculara başarılar diliyorum.”

Daha sonra konuşan Şehit Mahir Ayabak’ın ablası Gülbeyaz Ayabak ise yaptığı konuşmasında,  15 Temmuz gecesi yaşananları aktardı. Abla Ayabak, Bitlis’e ilk defa geldiğini, şehit kardeşi ile birlikte gelmeyi çok istediğini söyledi. Ayabak, böyle bir organizasyonun hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek yarışacak sporculara da başarılar diledi.

Konuşmaların ardından galaya katılan sporcular tek tek ringe çıktı. Gala dereceye giren sporculara katılanlar tarafından kupaları ve çeşitli hediyeleri verildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.