Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan Bitlis’te Bilardo ve Oyun salonu açılışına katıldı. Federasyon Başkanı Ercan kısa süre bilardo gösterisi yaptıktan sonra işyeri açılış kurdelasını kesti.
Hüsrevpaşa Mahallesinde işadamı Hüseyin Güzeldere tarafından yapılan tesiste bilardo masaları, satranç ve sosyal alanlar bulunuyor.
Açılışta konuşan Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, Bitlis’te bilardo sporunun gelişmesi gerektiğini belirterek, “Bilardo, gençlerin kaynaşma aracı ve zararlı alışkanlıklardan kurtulması, bilgisayar başından kalkıp gerçek bir şey yapması, o sanal uyuşmanın pençesinden kurtulması ve sosyalleşmesi adına güzel şeylere vesile olacaktır” dedi.
Açılışta konuşan Federasyon Başkanı Ercan, açıklamalarında şunları konuştu:
“4,5 yıllık federasyon başkanlığı döneminde Doğu Anadolu Bölgesinde bir turnuva yapmayı her yıl çok istedim. Ama bu yıla nasipmiş. Batman’da geçen hafta Türkiye Şampiyonası gerçekleştirdik. Yaklaşık 5 ay önce Turnuva organizasyonu için Vali beyle görüşmeye geldiğimde belki de turnuva olarak en kolay kararımızı verdik. Bunu kendi hesabımdan yayınlamıştım. 3. Etap şampiyonayı Batman’da yapıyoruz diye. İnsanlarda bazı tedirginlikler gördüm. Bazı kesimler bunun neden Batman’da olduğu eleştirileri oldu. Batman’a gelmeleri konusunda ısrarcı oldum. Nelerle ne güzelliklerle karşılaşacağınızı göreceksiniz. İnanılmaz güzel bir turnuva oluyor Batman’da herkes çok mutlu. Batmanla birlikte yöreye bakış açısı çok daha gelişti ve kuvvetlendi. Burada birçok arkadaşımızın emeği var. Umarım Türkiye ve bölgesel şampiyonaları bu bölgede yapmak için elimizden geleni yapacağız. Gerçekten burada olmaktan çok mutluyuz. Umarım bilardo adına bu güzellikler yıllarca devam eder. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Çok güzel bilardocular ve şampiyonlar bu bölgeden çıkar. Biliyorsunuz ki spor bir kaynaşma aracıdır. Sosyalleşme aracıdır. kaynaşma aracı ve zararlı alışkanlıklardan kurtulması gençlerimizin bilgisayar başından kalkıp gerçek bir şey yapması o sanal uyuşmanın pençesinden kurtulması ve sosyalleşmesi adına güzel şeyle olacaktır. Bu tesisin hayırlı olmasını diliyorum.”
Açılış programı kurdela kesimi, bilardo gösterisi ve ikramlarla sona erdi. Açılışa Bitlis Gençlik Hizmetleri İl Müdür Vekili Faruk Budak, Bölge Bilardo İl Temsilcileri, işadamları ve Sivil Toplum örgütü temsilcileri katıldılar.