Başhekim Çakır, şunları kaydetti: “Temel Sağlık İstatistikleri Modülü verilerine göre 2017 yılının Ocak – Ekim dönemi için yapılan yıllık değerlendirmede en çok ameliyat yapılan hastanemiz çok sayıda il hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri ile bazı üniversite hastanelerini geride bırakarak büyük bir başarıya imza attı.Hastanemizin ameliyat sayısında ilk 100 arasına girerek ameliyat konusunda tercih edilir pozisyonda olduğunu gösterdi. Bir buçuk yıl önce yeni hizmet binasına taşınan ve taşındığı ilk gün ameliyatlara da başlayan hastanemiz, bu süreç içerisinde sunduğu hizmet ve ameliyat kalitesi ile tercih edilir konuma geldi.”
Hastanenin ameliyathane sorumlu hekimi Op. Dr. Abdül Rıdvan Kulu ise, ekip olarak hizmet aksaması olmaksızın ameliyatlara devam etmek için yoğun mesai harcadıklarını dile getirdi. Kulu, “Ameliyathanelerin, hastanelerin en profesyonel ve mahrem alanı olması gerektiği bilinci ile daha iyiyi hedefleyerek bir aile olarak çalıştık.
İnsanlar da hastanemizi tercih etme eğilimine girerek bu emeğin karşılığını ortaya koydu.” diye konuştu. BİTLİS (AA)